Бобрицький заклад дошкільної освіти (ясла-садок) "Ялинка" Роменської міської ради Сумської області
 
КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

Українське ділове мовлення. Календар свят Календар - Українська, Calendian

Новини


Всі новини

Сторінки для батьків

 

 

Як підготувати дитину до дитячого садка

       Прихід у дитячий садок – перший серйозний етап соціального життя дитини. Досі вона спілкувалася тільки з членами родини, приятелями – сусідами або з тими, кого дорослі запрошували  дім. І от – багато незнайомих облич, нова обстановка… У дитячих садках працюють досвідчені, кваліфіковані вихователі, які зуміють ввести ваше маля у колектив, адаптувати його до нових умов.

       У принципі, якщо батьки у силу обставин змушені будуть залишити маля на цілий день – великої біди не станеться. Проте краще, звичайно, поступове звикання. Поки дитина приглядається до нових товаришів, цікавиться новими іграшками, побудьте неподалік. Коли через півгодини або годину переконаєтесь, що дитина почувається спокійно, лагідно скажіть їй, що вам треба йти, що невдовзі ви прийдете по неї й заберете додому. Якщо навіть маля поплаче без вас, вихователь зуміє утішити й забавити дитину. Спершу залиште  її в дитсадку на кілька годин, потім – на півдня. Невдовзі все ввійде належний режим. Різноманітні іграшки, можливість гратися з іншими дітьми швидко зацікавлюють малят, і вони звикають до садка. Найголовніше, щоб перші враження були позитивними.

 

 

А для цього даємо батькам кілька порад: 

    Розповідайте дитині якомога більше доброго про садок і активно привчайте її до самостійності. В колективі добре засвоюються навички самообслуговування, але закласти їх належить у сім'ї, як і навички гігієни.

     Батьків часто турбує, як одягати дитину для дитсадка. Насамперед так, щоб їй було зручно. Одяг має бути міцним, не ускладнювати рухів дитини (під час бігу, стрибків, лазіння тощо) і таким, щоб малюк сам міг вільно роздягатися й одягатися. Привчіть дитину правильно застібати пальтечко, вміло поводитися зі «змійкою», надягати шапку, знімати й взувати черевики (хай взуття буде досить просте, аби дитині не доводилося вибиватися із сил, стягуючи його із ніг). Безумовно, батькам простіше самим одягти й роздягти дитину, але варто бути терплячими – нехай учиться самостійності, дорослішає. Перетворіть цю «процедуру» на цікаву гру.

       Дитина ще вдома повинна привчитися вішати або акуратно складати свій одяг, давати раду іграшкам, правильно поводитися з олівцем, клеєм, іншими предметами. Щоб полегшити процес адаптації, заздалегідь учіть дитину спілкуватися   з іншими; поясніть, що таке дружба, чому треба йти на поступки, рахуватися з чиїмись інтересами.

 

 

 Посилання, де ви можете знайти корисну
інформацію для розвитку своєї дитини
(натисніть на зображенні)

 

Расти умным!